Küçükbakkalköy, Yenidoğan Cd. No 10 A, 34750 Ataşehir/İstanbul
444 26 17

Sıkça Sorulanlar ...

Sorun yaşanan saç bölgesinin özel geliştirlmiş cihaz ve boyalar ile minik saç efekleri verilerek boyanması sanatıdır.İşlem sonrasında sorunlu bölge daha yoğun ve gür bir görünüm alır. Cerrahi bir işlem ve opreasyon değildir.Sorun yaşanan saç bölgesi mini saç efekleri şeklinde boyanır.Bu sayede daha yoğun ve gür bir görünüm elde edilir.

Saç sorunu yaşayan bay yada bayan herkese uygulanabilir. Burada asıl dikkat edilmesi gereken husus kişinin ciddi bir sağlık problemi yada cilt hastalığının olmamasıdır.

Fiyatlandırma yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak farklı fiyatlar çıkmaktadır. Saç simülasyonunu etkileyen faktörler daha önce saç ekimi yapılıp yapılmamış olması,cilt yapısı,protez saç kullanıp kullanmaması gibi etkenler fiyatı etkilemektedir.

Hfs Center Saç Simülasyon Merkezi Serkan Bozkurt tarafından Türkiyenin ilk kurulan saç simülasyon merkezidir. Eğer saç simülasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız merkezinizi çok iyi araştırmanızı öneririz.

Saç simülasyonu cilt yapısı ve kişinin yaşamsal fonksiyonlarına bağlı olarak 3 ila 5 yıl arasında bir kullanım ömrü vardır. Bu süre sonunda tamamen ortadan koybolur. Saç simülasyonu cilt yapısına bağlı yılda bir yenilenmesi önerilir. İstenildiği sıklıkta yenilenmesinde bir sakınca yoktur. Hfs Center olarak 3 yıl sınırsız rötuş imkanı sağlamaktayız.

Saç derisi ve bölgesi için özel olarak geliştirilmişlerdir.Terlemeye karşı dayanıklıdırlar. Dövme boyalarında olduğu gibi renk dönmeleri yaşanmaz. Zamanla solarak vücuttan atılır. Dermatolojik testi ve ağır metal testi olmayan boyalardan sağlık için uzak durulmalıdır. Sağlığınız için bu konuyu çok iyi araştırmanızı öneririz.

Saç simülasyon uzmanının kesinlikle ustalık ve kalfalık belgesi olduğuna dikkat edilmelidir. MEB onaylı eğitim aldığını gösterir belge muhakkak kontrol edilmelidir. Daha önce yapmış olduğu uygulamalar mümkünse videolar incelenmeli varsa canlı bir referans isteyiniz. Unutulmamalıdır ki saç simülasyonu uzman eller tarafından yapıldığı taktirde başarılı bir işlemdir.

Saç simülasyonu deri altına yapılan bir işlemdir.Burada esas olarak dikkat edilmesi gereken unsur abdest olayıdır. Zira cildin su iletkenliğini engelleyeci bir durumda olması dinen istenmeyen bir duruma sebebiyet vermektedir. Saç simülasyonu yapılan bölge su ve hava iletkenliğini etkilemez. Zaten aksi bir durumda deri çürürü ve sağlık anlamında ciddi sorunlar yaratabilir. Ama iletkenlik olduğu için abdesti etkileyecek bir durum söz konusu değildir. Bu konuylada ilgili diyanetin fetvaları mevcuttur. Diyanet bu tarz uygulamaları eğer kişi ciddi sağlık sorunu yaşıyor ise yaptırabilir bunun dışında yaptırmasın demektedir. Estetik kişinin psikolojisini etkilemiş ise bizcede yaptırılması son derece uygundur. Vücutta geçici olduğundan dolayıda yapılmasında herhangi bir sıkıntı teşkil etmemektedir. Burada kulllanılan ürünler önemli bir yer teşkil etmektedir. B.c.n.t saç simülasyon boyaları bitkisel içerikli ve dermatolojik olarak test edilmiş ve ağır metal testleri yapılmış ürünlerdir.Sağlık Bakanlığı bildirimleri eksiksiz bir şekilde yapılmasının yanı sıra dünyanın ilk Helal sertifikasını almış ürünüdür.

TOP
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?